Krajowy Klaster Kluczowy
Krajowy Klaster KluczowyKlaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu uzyskał status Krajowego Klastra Kluczowego.
więcej »
Wsparcie zarządzania strategicznego w wielkopolskich MSPZapraszamy mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z województwa wielkopolskiego do skorzystania z możliwości opracowania strategicznego planu rozwoju dla firmy, w ramach projektu dofinansowanego z Programu Operacyjnego Wiedza (...)
więcej »
50plus doświadczenie
50plus doświadczeniePracodawco ! Skorzystaj z praktycznego poradnika zarządzania zespołami, zróżnicowanymi wiekowo i stworzenia środowiska pracy, które umożliwi wykorzystanie potencjału zawodowego, w szczególności pracowników w wieku 50+. (...)
więcej »
Autoevent 2015
Autoevent 2015Polska Izba Motoryzacji zaprasza na najwiekszą konferencję dla przemysłu motoryzacyjnego w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej AutoEvent 2015, która odbedzie się w dniach 23-25.06.2015r w Zawierciu.
więcej »
ICT Event 2015Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych Unii Europejskiej informuje o możliwości uzyskania pokrycia kosztów udziału w ICT Event 2015 dla osób chcących nawiązać kontakty i zaprezentować (...)
więcej »
Krajowe Klastry KluczoweMinisterstwo Gospodarki informuje, że nabór wniosków w Konkursie o status Krajowego Klastra kluczowego rozpocznie się 12 maja 2015r. Tego samego dnia zostanie udostępniony link (...)
więcej »
Targi EKOTECH 2015, Kielce
Targi EKOTECH 2015, KielceKlaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu zaprasza na konferencję pt. Współpraca Przedsiębiorców i Ośrodków Naukowych - Szanse i Bariery Rozwoju Recyklingu w Polsce, która odbędzie się w dniu 5 marca (...)
więcej »
European Cluster Matchmaking EventW dniach 13-14 kwietnia 2015 r. , w Hannoverze odbędzie się spotkanie przedstawicieli organizacji zarządzających klastrami i sieciami - European Cluster Matchmaking Event.
więcej »
European Cluster Days
European Cluster DaysW dniach 18-19 marca 2015 r. w Strasbourgu odbędzie się konferencja klastrowa pn. European Cluster Days. Konferencja organizowana jest we współpracy z Parlamentem Europejskim i w jego siedzibie (...)
więcej »
Ankieta
AnkietaJesteś przedsiębiorcą, właścicielem lub dyrektorem przedsiębiorstwa - weź udział w badaniu ankietowym sieci KIGNET Krajowej Izby Gospodarczej i określ potrzeby firmy w zakresie usług doradczych. ZAPRASZAMY (...)
więcej »
Zaproszenie dla klastrów do składania wniosków
Zaproszenie dla klastrów do składania wnioskówKomisja Europejska opublikowała (w dniu 29 lipca 2014 roku) zaproszenie skierowane do klastrów /sieci do składania wniosków o wsparcie w ramach Cluster Excellence Programme. Termin składania wniosków: (...)
więcej »
Misja klastrowa do Chin
Misja klastrowa do ChinZaproszenie przedstawicieli klastrów do udziału w misji biznesowej do Chin, wraz z Dyrektorem Generalnym Dyrektoriatu Przedsiębiorstw i Przemysłu Komisji Europejskiej.
więcej »
50 + doświadczenie
50 + doświadczeniePracodawco, wspieraj pracowników w wieku 50+ ! Krajowa Izba Gospodarcza w partnerstwie z Caritas Polska (Lider projektu), Regionalną Izbą Gospodarczą w Lublinie oraz firmą Agrotec Polska (...)
więcej »
EU SME Centre
EU SME CentreEU SME Centre - inicjatywa Unii Europejskiej dla przedsiębiorstw sektora MSP, które są bądź zamierzają być eksporterami, importerami lub inwestorami w Chinach - uruchomiła nowy portal internetowy
więcej »
Program Rozwoju Przedsiębiorstw
Program Rozwoju PrzedsiębiorstwW dniu 8 kwietnia 2014 r. Rada Ministrów przyjęła dokument: Program Rozwoju Przedsiębiorstw do 2020 r., przygotowany przez Ministerstwo Gospodarki.
więcej »
I konferencja Klastra Gospodarki Odpadowej i Recyklingu
I konferencja Klastra Gospodarki Odpadowej i RecyklinguW dniu 18 marca 2014 roku w Kielcach odbyła się pierwsza konferencja organizowana przez koordynatora Klastra pt.: Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu szansą rozwoju (...)
więcej »
Klaster  Wodny
Klaster WodnyAktualizacja misji Klastra Wodnego Polski Południowej
więcej »
Marketing klastrów - podręcznik
Marketing klastrów - podręcznikPolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) publikuje podręcznik do marketingu i budowania marki klastra, w języku polskim, w wersji elektronicznej.
więcej »
Dotacje unijne_2Aktualnie ogłoszone konkursy w ramach funduszy unijnych.
więcej »
Spotkanie klastrowe na WęgrzechW dniu 7 listopada 2013 r. w Gyõr na Węgrzech odbędzie się spotkanie poświęcone klastrom i działającym w nich małym i średnim przedsiębiorstwom: SMEs in Clusters - Cluster matchmaking event. (...)
więcej »
Cykl_śniadanie_biznesowe_listopad_2013
Cykl_śniadanie_biznesowe_listopad_2013Krajowa Izba Gospodarcza oraz PNO Consultants zapraszają na warsztat: „DOTACJE UNIJNE 2014-2020 – CZY WARTO CZEKAĆ Z ZAŁOŻONYMI RĘKAMI?”, który odbędzie się w dniu 5 listopada 2013 r. w Warszawie, (...)
więcej »
Klastera Wodny Polski Południowej_informacja
Klastera Wodny Polski Południowej_informacjaZ przyjemnością informujemy, że Klaster Wodny Polski Południowej zainicjowany w ramach projektu „KIGNET – izbowy system wsparcia innowacyjności przedsiębiorstw” otrzymał dofinansowanie z funduszy POIG, Działanie (...)
więcej »
Dotacje unijne
Dotacje unijneDOTACJE UNIJNE – SPRAWDŹ NA CO OTRZYMASZ WSPARCIE JESZCZE W TYM ROKU
więcej »
Śniadania biznesowe _ fundusze unijne
Śniadania biznesowe _ fundusze unijneKRAJOWA IZBA GOSPODARCZA ORAZ PNO CONSULTANTS ZAPRASZAJĄ NA PIERWSZE z cyklu spotkań poświęconych funduszom unijnym Seminarium finansowe: „Obowiązki beneficjentów funduszy UE na etapie zarządzania projektem czyli KOD (...)
więcej »
KonsultacjeKONSULTACJE SPOŁECZNIE PROGRAMU INTELIGENTNY ROZWÓJ 2014-2010. 9 września 2013 r. rozpoczęły się konsultacje społeczne projektu Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 (POIR). Ich celem (...)
więcej »
Polsko-francuskie forum klastrówAmbasada Francji w Polsce, Ministerstwo Gospodarki oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zapraszają przedstawicieli koordynatorów oraz członków klastrów do udziału w konferencji pn. Polsko – francuskie (...)
więcej »
Badanie klimatu biznesowego
Badanie klimatu biznesowegoKrajowa Izba Gospodarcza zaprasza przedsiębiorców do udziału w corocznym badaniu klimatu biznesowego w Polsce
więcej »
Współpraca klastrowaMiasto Stołeczne Warszawa zaprasza na sesję networkingową poświęconą współpracy klastrowej i idei sieciowania, która odbędzie się w dniu 13 września 2013 r. w godzinach 9.00.-17.00. w Centrum (...)
więcej »
III Konferencja Odrzańska
III Konferencja OdrzańskaNaczelna Organizacja Techniczna FSNT Rada w Opolu, jako koordynator Śląskiego Klastra Przedsiębiorstw Dorzecza Górnej Odry zaprasza na konferencję INTEGRACYJNE ZNACZENIE ODRY W ŻYCIU SPOŁECZNYM I GOSPODARCZYM LOKALNYCH (...)
więcej »
EUROPEJSKI  MENEDŻER  ENERGII
EUROPEJSKI MENEDŻER ENERGIIKIG rozpoczęła projekt, w ramach którego można zdobyć certyfikat Europejskiego Menedżera Energii oraz osiągnąć roczne oszczędności zużycia energii w zakładzie przemysłowym ok. 300 MWh.
więcej »
Międzynarodowe Forum Klastrów IT
Międzynarodowe Forum Klastrów ITPolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz organizator – Eureka Technology Park – zapraszają przedstawicieli klastrów w szczególności sektora IT, do udziału w drugiej edycji Międzynarodowego Forum Klastrów (...)
więcej »
TCI NetworkSzanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że Krajowa Izba Gospodarcza już kolejny rok jest członkiem międzynarodowej sieci TCI: http://www.tci-network.org/
więcej »
TARGI INNOWACJI I PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
TARGI INNOWACJI I PRZEDSIĘBIORCZOŚCIDOLNOŚLĄSKI PARK INNOAWACJI I NAUKI zaprasza na TARGI INNOWACJI I PRZEDSIĘBIORCZOŚCI - 4 FUTURE 19-20 czerwca 2013 r., Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe COMARCH al. Jana Pawła II 14, w sąsiedztwie Krakowskiego Parku Technologicznego
więcej »
16-ta Światowa Konferencja klastrowa16-ta Światowa Konferencja klastrowa W dniach 3-6 września 2013 r. w Kolding, w regionie południowej Danii odbędzie się 16-ta Światowa Konferencja „Projektowanie przyszłości – innowacje poprzez (...)
więcej »
BRIdge info
BRIdge infoBRIdge info ma na celu wsparcie komercjalizacji wyników prac badawczo-rozwojowych poprzez dostarczenie fachowej wiedzy dla osób bezpośrednio zaangażowanych w procesy ich komercjalizacji.
więcej »
Natura 2000
Natura 2000ZAPROSZENIE DLA PRZEDSIĘBIORCÓW Partnerstwa Naturowe w woj. podlaskim oraz śląskim już utworzone ! Krajowa Izba Gospodarcza zaprasza przedsiębiorców z woj. małopolskiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego oraz wielkopolskiego, (...)
więcej »
Ogólnopolska konferencja klastrowa 2013Zaproszenie na ogólnopolską konferencję „Polska polityka klastrowa – szanse i zagrożenia”, która odbędzie się w dniu 16 kwietnia 2013 r w Ostródzie.
więcej »
Sieć ERA-MINZaproszenie do udziału w badaniu ankietowym sieci ERA-MIN
więcej »
Wsparcie działalności  gospodarczej na obszarach Natura 2000
Wsparcie działalności gospodarczej na obszarach Natura 2000Partnerstwa Naturowe już działają ! Krajowa Izba Gospodarcza zaprasza przedsiębiorców do udziału w cyklu spotkań informacyjno-warsztatowych poświęconych prowadzeniu działalności i gospodarczej na obszarach Natura 2000, (...)
więcej »
Dofinansowanie rozwoju klastrówDG Enterprise & Indystry KE opublikowała dwa zaproszenia do składania wniosków, które mogą być interesujące dla klastrów. W dniu 20 marca 2013r. DG organizuje dzień informacyjny na temat obydwu "calls (...)
więcej »
Wojsko Polskie Szansą dla PrzedsiębiorczościOkazja do nawiązania kontaktów handlowych z Wojskiem Polskim. Łódzka Izba Przemysłowo- Handlowa jako współorganizator zaprasza do udziału w kongresie pt. ”Wojsko Polskie Szansą dla Przedsiębiorczości”. Impreza odbędzie się (...)
więcej »
Partnerstwa Naturowe
Partnerstwa NaturowePOWSTAJĄ PIERWSZE PARTNERSTWA NATUROWE ! Krajowa Izba Gospodarcza zaprasza przedsiębiorców do udziału w cyklu spotkań informacyjno-warsztatowych poświęconych prowadzeniu działalności i gospodarczej na obszarach Natura 2000, (...)
więcej »
EBN szuka expertaEBN is seeking an expert for a possible long term mission within the framework of a Europe Aid project in Ethiopia for which one of our partner is preparing the proposal
więcej »
Działaność gospodarcza na obszarach Natura 2000ZAPROSZENIE DLA PRZEDSIĘBIORCÓW Krajowa Izba Gospodarcza zaprasza przedsiębiorców do udziału w cyklu spotkań informacyjno-warsztatowych poświęconych prowadzeniu działalności i gospodarczej na obszarach Natura 2000, połączonych z wypracowaniem rekomendacji (...)
więcej »
Klastry Polski WschodniejPolecamy nową publikację, poświęconą rozwojowi klastrów w Polsce Wschodniej.
więcej »
Targi Ekotech w KielcachZaproszenie na stoisko klastra Gospodarki Odpadowej i Recyklingu, na Targach Ekotech w Kielcach, w dniach 26-28 luty 2013 oraz na szkolenie dotyczące Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów w Gminach, (...)
więcej »
Dofinansowanie ekoinnowacji dla firmWsparcie na innowacje proekologiczne: Gekon, Innotech, Life+, CIP Eco Innovation
więcej »
Raport TACTICS dla klastrówPropozycje przedstawione w raporcie końcowym projectu TACTICS (Kluczowe wnioski i praktyczne rekomendacje), stanowią wkład w dyskusję na temat polityki klastrowej. Adresatami dokumentu są głównie decydenci (...)
więcej »
Eksperci poszukiwaniUwaga eksperci ds. badań i innowacji: można rejestrować się w bazie danych niezależnych ekspertów dla europejskich badań i innowacji. Zachęcamy !
więcej »
Projekt INTRASMESzanowni Państwo, W ramach 7 Programu Ramowego w obszarze tematycznym Transport realizowany jest projekt pn. INTRASME (Innovative Transport SME Action). Partnerstwo wykonawcze projektu tworzy ośmiu (...)
więcej »
Silicon Valley Acceleration CenterWydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Waszyngtonie D.C. (WPHI), we współpracy z akceleratorem US Market Access Center (US MAC), w styczniu 2013 r. uruchamia biuro w Dolinie Krzemowej. (...)
więcej »
Życzenia Bożonarodzeniowe
Życzenia BożonarodzenioweRadosnych, pełnych ciepła i nadziei Świąt Bożego (...)
więcej »
Wirtualna Inicjatywa KlastrowaPrezentujemy Wirtualną Inicjatywę Klastrową jako propozycję nowej cyfrowej formy prezentacji i współpracy dla przedsiębiorstw, zwłaszcza sektora MSP oraz klastrów.
więcej »
Międzynarodowa współpraca klastrów12 grudnia odbyły się Brukseli warsztaty dotyczące międzynarodowej współpracy klastrów - „International Cluster Coopertion for SMEs: Towards a European Approach. Impreza została zorganizowana przez (...)
więcej »
Internacjonalizacja klastrówW procesie internacjonalizacji przedsiębiorstw ważną role odgrywają organizacje klastrowe, które wspierają firmy należące do klastra, a zwłaszcza MSP.
więcej »
WPHI MOSKWA nr 11_2012Wydział Promocji Handlu i Inwestycji, Ambasady RP w Moskwie informuje, że ukazał się Biuletyn WPHI MOSKWA nr 11_2012
więcej »
Inwestycje przedsiębiorstw UE i świata w innowacje w 2011rKomisja Europejska opublikowała raport „The 2012 EU Industrial R&D Investment Scoreboard"
więcej »
Benchmarking klastrów w Polsce 2012r.Raport pn. Benchmarking klastrów w Polsce oraz materiały z konferencji: "Klastry - co wynika z benchmarkingu klastrów w 2012 r." dostępne w internecie
więcej »
Badanie opinii klastrów i ich członkówKomisja Europejska oraz European Cluster Collaboration Platform przygotowuje systemowe wsparcie dla organizacji klastrowych i ich członków (firm) na rzecz zwiększenia współpracy międzynarodowej przedsiębiorstw skupionych (...)
więcej »
XI Targi Pracy i Praktyk dla Elektroników i InformatykówPolitechnika Warszawska zaprasza do uczestnictwa w XI Targach Pracy i Praktyk dla Elektroników i Informatyków połączonych z Wystawą Polskiej Elektroniki, które odbędą się w dniach 4 i 5 marca 2013 roku (...)
więcej »
Klastry - co wynika z benchmarkingu klastrów w 2012 roku?Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza do udziału w konferencji pt. Klastry - co wynika z benchmarkingu klastrów w 2012 roku? organizowanej w ramach przedsięwzięcia PARP pn. Benchmarking klastrów w Polsce – edycja (...)
więcej »
Jak być EKO-odpowiedzialnymZaproszenie na spotkania Klubu Asa Biznesu pn. "Wartość EKO-zaangażowania" w Poznaniu
więcej »
Biuletyn informacyjny POIGPolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza do lektury Biuletynu informacyjnego POIG pt. "Innowacje w działaniu", cz. I.
więcej »
Przedsiębiorco, aplikuj, nie czekajPARP zaprasza na seminarium pt. „Ostatnie konkursy w 7 Programie Ramowym. Przedsiębiorco, aplikuj, nie czekaj!",
więcej »
Biuletyn nr 9_12 WPHI Ambasady RP w MoskwieWydział Promocji Handlu i Informacji RP w Moskwie informuje, że ukazał się kolejny Biuletyn nr 9/12
więcej »
Studia na światowych uczelniachLudzie z całego świata mają możliwość studiowania na elitarnych uczelniach w ramach platformy online o nazwie Coursero.
więcej »
Klaster branży winiarskiej
Klaster branży winiarskiejKlaster branży winiarskiej. ----------------------- W dniach 8-15 września odbył się w Zielonej Górze coroczny festiwal Winobrania. W największym święcie wina w Polsce uczestniczyli członkowie (...)
więcej »
Targi i Wystawy w RumuniiAmbasada rumuńska w Polsce informuje o Targach i Wystawach organizowanych w Rumunii
więcej »
Misja gospodarcza do JaponiiUdział polskiego klastra w misji gospodarczej do Japonii.------------------------------------------------------ W ramach promowania internacjonalizacji przedsiębiorstw poprzez klastry, Komisja Europejska (DG Enterprise and Industry) rozpoczęła wspieranie misji gospodarczych (matchmaking (...)
więcej »
Zwrot pieniędzyPARP informuje, że do 15 października br. trwa nabór w ramach II rundy programu Wsparcie na uzyskanie grantu, który stwarza możliwość uzyskania refundacji kosztów przygotowania i złożenia aplikacji (...)
więcej »
Zapraszamy do udziału w badaniu ankietowymKrajowa Izba Gospodarcza od 2003 roku corocznie bada oczekiwania przedsiębiorców co do przyszłorocznej koniunktury, jak również poznaje bieżące wyniki firm i ocenę warunków dla prowadzenia biznesu. (...)
więcej »
Wykorzystanie potencjału klastrów w polityce rządu Stanów ZjednoczonychStany Zjednoczone wykorzystują potencjał klastrów i inicjatyw klastrowych do wspierania społeczności wiejskich. Zidentyfikowanie zasobów regionu, w rezultacie współpracy klastrowej może być ważnym czynnikiem (...)
więcej »
Cła po przystąpieniu FR do WTOWydział Promocji Handlu i Inwestycji w Moskwie zaprasza do lektury kolejnego opracowania przygotowanego z myslą o polskich przedsiębiorcach. Jest to tablica porównawcza stawek celnych Rosji przed i po przystąpieniu (...)
więcej »
PARP wydała publikację pt.: Tworzenie wartości w klastrzePolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wydała publikację pt.: „Tworzenie wartości w klastrze”, pod redakcją dr Marzeny Frankowskiej. Ponieważ autorzy publikacji połączyli rzetelną wiedzę merytoryczną (...)
więcej »
Newsletter sieci TCIZapraszamy do lektury ostatniego newslettera sieci TCI (...)
więcej »
Nowe ogłoszenia branżoweZapraszamy do zapoznania się z nowymi ogłoszeniami branżowymi zamieszczonymi na naszym portalu. Więcej informacji (...)
więcej »
Biuletyn WPHI Moskwa nr 8_2012Zgodnie z informacją otrzymaną z Ambasady RP w Moskwie, uprzejmie informujemy, że ukazał się Biuletyn WPHI MOSKWA nr 8/2012, który jest do pobrania w wersji elektronicznej na stronie:
więcej »
Prasa o projekcie KIGNET INNOWACJEZapraszamy do zapoznania się z artykułami zamieszczonych po konferencji podsumowującej projekt Kignet Innowacje: Gazeta Prawna, dodatek Liderzy innowacyjności oraz Biznes & Ekologia.
więcej »
Kolejny biuletyn WPHI Ambasady RP w MoskwieZapraszamy do lektury kolejnego Biuletynu Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Moskwie. W numerze m.in.: na temat nowego rządu Rosji, klimatu inwestycyjnego Rosji i środowiska (...)
więcej »
Biuletyn WPHI Ambasady RP w MoskwieZapraszamy do lektury najnowszego Biuletynu WPHI Ambasady RP w Moskwie. W numerze m.in.: analiza rynku motoryzacyjnego, warzywnego, bielizny i lodów w Rosji, informacje na temat przedsięwzięć targowo-wystawienniczych (...)
więcej »
KOMUNIKAT SIECI KIGNETZ dniem 30 czerwca 2012r. zakończyła się realizacja projektu „KIGNET Innowacje – izbowy system wsparcia innowacyjności przedsiębiorstw”. W związku z tym wyczerpała się możliwość bezpłatnego świadczenia (...)
więcej »
Konferencja podsumowująca realizację projektu KIGNET InnowacjeW dniu 21 czerwca 2012r. w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie, ul. Trębacka 4 odbyła się konferencja podsumowująca realizację projektu KIGNET Innowacje (...)
więcej »
Współpraca z rumuńskimi przedsiębiorstwami
Współpraca z rumuńskimi przedsiębiorstwamiPrzekazujemy Państwu biuletyn Izby Handlu i Przemysłu Rumunii, zawierający profile rumuńskich spółek, które chciałyby nawiązać współpracę z polskimi partnerami.
więcej »
Misja do Japonii dla klastrów i ich członków - przedsiębiorstwDear Cluster Collaboration members, first of all I would like to draw your attention to a highly interesting Matchmaking Event in (...)
więcej »
Warsztaty klastrowe sieci ECAW dniu 21 czerwca 2012r. w Brukseli odbędą się warsztaty pt.: “Clusters new trends and their challenges for implementing RIS3” organizowane przez DG REGIO, European Cluster Alliance (...)
więcej »
TCI the global practitioners network for competitiveness, cluster and innovationKrajowa Izba Gospodarcza, jako organizacja tworząca ponadregionalną sieć wsparcia współpracy, zarządzania i promocji klastrów w Polsce www.kignet.pl, jest członkiem międzynarodowej sieci klastrów (...)
więcej »
Nowa sponsorowana inicjatywa EBN: "The Incubator Magazine"Więcej informacji w sekcji dla członków po zalogowaniu się.
więcej »
Śląski Klaster Zaawansowanych Procesów PrzetwórczychIdea powstania Śląskiego Klastra Zaawansowanych Procesów Przetwórczych powstała w firmie Protec w Chróścicach w maju 2011r. Firma Protec jest producentem systemów mocowań do paneli (...)
więcej »
TCI Mediterranean Conference
TCI Mediterranean ConferenceTCI Mediterranean Conference - Clusters as drivers for economic and social development in the Mediterranean Area, 14-15 czerwiec 2012r., Izmir - Turcja (...)
więcej »
Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu
Klaster Gospodarki Odpadowej i RecyklinguInicjatywa powstania klastra gospodarki odpadowej i recyklingu zrodziła się w Skierniewicach w 2011r. Firmy z branży odpadowej prowadzące działalność w Skierniewicach: O-PAL Sp. z o.o. i EKOIMPEX w listopadzie (...)
więcej »
Klaster Poligraficzny Instytutu Transferu Technologii Poligraficznych  ITTP
Klaster Poligraficzny Instytutu Transferu Technologii Poligraficznych ITTPKlaster Poligraficzny Instytutu Transferu Technologii Poligraficznych został założony w celu integracji środowiska poligraficznego w Polsce w oparciu o opracowywanie i wdrażanie nowatorskich rozwiązań technologicznych za szczególnym (...)
więcej »
Klaster Edutainment
Klaster EdutainmentMisją małopolskiego Klastra Edutainment jest zwiększenie poziomu Innowacyjności, konkurencyjności oraz atrakcyjności województwa małopolskiego poprzez budowę trwałych powiązań sieciowych w zakresie promocji (...)
więcej »
Klaster Transferu Ekotechnologii
Klaster Transferu EkotechnologiiKlaster ma charakter otwarty. Mogą do niego przystąpić nowi członkowie wyrażający wolę realizacji priorytetowych działań Klastra. Podstawowymi celami Klastra są: inicjacja i rozwój głównych (...)
więcej »
Creative Communication Cluster wystartował
Creative Communication Cluster wystartowałNa polskim rynku powstała pierwsza inicjatywa branżowa o charakterze klastrowym. Creative Communication Cluster zrzesza 25 podmiotów, działających w branży komunikacyjnej. Organem zarządczym jest Polska (...)
więcej »
Innowacyjny Klaster Zdrowie i Turystyka Uzdrowiska Perły Polski Wschodniej
Innowacyjny Klaster Zdrowie i Turystyka Uzdrowiska Perły Polski WschodniejInnowacyjny Klaster Zdrowie i Turystyka „Uzdrowiska – Perły Polski Wschodniej” powstał na podstawie Porozumienia z dnia 5 czerwca 2009 roku. Do inicjatywy klastrowej przystąpili przedsiębiorcy i samorządy (...)
więcej »
Świętokrzysko-Podkarpacki Klaster Budowlany INNOWATOR
Świętokrzysko-Podkarpacki Klaster Budowlany INNOWATORCelem projektu, przygotowanego przez Staropolską Izbę Przemysłowo-Handlową, jest wsparcie i rozwój przedsiębiorstw branży budowlanej oraz branż pokrewnych, poprzez stworzenie platformy współpracy (...)
więcej »
Klaster Przetwórców Szkła Budowlanego
Klaster Przetwórców Szkła BudowlanegoKlaster Przetwórców Szkła Budowlanego jest powiązaniem kooperacyjnym zrzeszającym przedsiębiorstwa zajmujące się kształtowaniem i obróbką szkła płaskiego na poziomie: szyb zespolonych; hartownia, szlifowania, (...)
więcej »
Tarnowski Klaster Przemysłowy S.A.Celem działania Tarnowskiego Klastera Przemysłowego S.A. jest tworzenie warunków do wszechstronnego rozwoju gospodarczego regionu oraz miejsc pracy, w szczególności przez wdrożenie i realizację (...)
więcej »
Wschodni Klaster ICTCelem działań Klastra jest m.in.: poprawa/zmiana wizerunku Lubelszczyzny na rynku ICT, koncentracja kapitału społecznego. Misją WK ICT jest koordynowanie silnej i elastycznej organizacji zrzeszającej (...)
więcej »
SpediGO Polish Group
SpediGO Polish GroupCelem działania jest wzmocnienie pozycji konkurencyjnej przedsiębiorstw transportowych poprzez wsparcie rozwoju powiązań pomiędzy przedsiębiorstwami oraz pomiędzy przedsiębiorstwami a instytucjami otoczenia biznesu, (...)
więcej »
Klaster Zrównoważona InfrastrukturaPowiązanie kooperacyjne „Zrównoważona Infrastruktura” powstało w celu rozwijania produktów i usług wspomagających działania człowieka w jego otoczeniu, klaster rozwija i dostarcza rozwiązania przydatne w następujących (...)
więcej »
Wielkopolski klaster MEBEL DESIGN
Wielkopolski klaster MEBEL DESIGNGłównym celem klastra jest wykreowanie innowacyjnego i konkurencyjnego produktu, czyli rozpowszechnienie produkcji mebli z lekkiej i ekologicznej płyty komórkowej, charakteryzującej się znaczną redukcją (...)
więcej »
Wielkopolski klaster firm projektowo-wykonawczych ARCHI-PROJEKTDotychczasowe działania Koordynatora Klastra i działania wykonane na rzecz obecnych członków klastra (spotkania, szkolenia, katalog itp.). Wielkopolska Izba Przemysłowo-Handlowa w Poznaniu pełni rolę (...)
więcej »
Mazowiecki Klaster Małe Kina SpołecznościoweMazowiecki Klaster – Małe Kina Społecznościowe zrzesza 8 podmiotów, w którym KIGEiT pełni rolę koordynatora. Podstawowym wspólnym działaniem jakie jest realizowane przez powiązanie kooperacyjne (...)
więcej »
Platforma Innowacji w Architekturze SMART GRIDSPlatforma Innowacji w Architekturze – SMART GRIDS to klaster – ponadregionalne porozumienie kooperacyjne organizacji badawczych, instytucji otoczenia biznesu oraz przedsiębiorców: architektów, projektantów oraz dostawców (...)
więcej »
KSPW - Najbardziej dynamicznie rozwijająca się inicjatywa klastrowa Wielkopolski
KSPW - Najbardziej dynamicznie rozwijająca się inicjatywa klastrowa WielkopolskiKlaster jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się inicjatyw klastrowych Wielkopolski. Zrzesza 31 podmiotów w tym kluczowe dla branży spożywczej przedsiębiorstwa regionu oraz placówki naukowo (...)
więcej »
Wielkopolski Klaster MedycznyGłównym celem Wielkopolskiego Klastra Medycznego jest stworzenie platformy współpracy w obszarze praktyki i nauk medycznych umożliwiającej efektywne połączenie i wykorzystanie potencjału osób, przedsiębiorstw, (...)
więcej »
Zachodniopomorski Klaster Chemiczny Zielona Chemia
Zachodniopomorski Klaster Chemiczny Zielona ChemiaKlaster Chemiczny „Zielona Chemia” to skupisko firm branży chemicznej oraz pokrewnych, które ze sobą współpracują oraz kooperują. W Klastrze skupione są również instytucje uczelni (...)
więcej »
Organizacja Turystyczna Północnej Wielkopolski Dolina NoteciJednym z wielu celów klastra "Dolina Noteci" jest kreowanie i upowszechnianie wizerunku Północnej Wielkopolski jako regionu atrakcyjnego turystycznie, integrowanie środowisk samorządu terytorialnego, (...)
więcej »
Dolnośląski Klaster Energii Odnawialnej DKEO
Dolnośląski Klaster Energii Odnawialnej DKEODolnośląski Klaster Energii Odnawialnej (DKEO) został założony w Świdnicy, jako dobrowolne porozumienie przedsiębiorstw, jednostek badawczo-rozwojowych, gmin, organizacji i instytucji wspierających rozwój odnawialnych (...)
więcej »
Regionalny Częstochowski Klaster Budownictwa i Infrastruktury BUDOSFERACelami Regionalnego Częstochowskiego Klastra Budownictwa i Infrastruktury „BUDOSFERA” są integracja firm działających w ramach Klastra, przygotowanie zbiorczej, kompleksowej oferty firm wchodzących w skład Klastra (...)
więcej »
Częstochowski Klaster Komunalny AGLOMERACJACelami Częstochowskiego Klastra Komunalnego „AGLOMERACJA” są stworzenie płaszczyzny stałej współpracy przedsiębiorstw z sektora usług publicznych z jednostkami samorządu terytorialnego i ośrodkami naukowymi w obszarze działań (...)
więcej »
Śląski Klaster ECO ENERGIACelem Śląskiego Klastra ECO-ENERGIA jest m.in.: integracja firm działających w ramach Klastra, przygotowanie zbiorczej, kompleksowej oferty firm wchodzących w skład Klastra w różnych (...)
więcej »
Wielkopolski Klaster Zaawansowanych Technik Automatyzacji ELPROTECH
Wielkopolski Klaster Zaawansowanych Technik Automatyzacji ELPROTECHPodstawę oferty Klastra stanowi specjalistyczne projektowanie, wykonawstwo i montaż instalacji automatyki oraz szerokiego spektrum instalacji wysokoprądowych i słaboprądowych, od systemów elektronicznych związanych z klasyczną (...)
więcej »
Klaster Energetyczny
Klaster EnergetycznyWzajemna współpraca przedsiębiorstw branżowych, organizacji zrzeszających przedsiębiorców, stowarzyszeń oraz innych podmiotów na rzecz zwiększenia efektywności energetycznej funkcjonowania przedsiębiorstw, podejmowanie działań na rzecz: (...)
więcej »
Klaster Wodny Polski Południowej
Klaster Wodny Polski PołudniowejCelem działań Klastra Wodnego Polski Południowej będzie wzajemna współpraca zmierzająca do zwiększenia rozwoju gospodarczego mikro i makroregionów poprzez prowadzenie działań na rzecz współpracy (...)
więcej »
Śląski Klaster Przedsiębiorstw Dorzecza Górnej Odry
Śląski Klaster Przedsiębiorstw Dorzecza Górnej OdryCelem klastra jest organizacja i upowszechnienie turystyki rekreacyjnej i zawodowej na Odrze i kanalie Gliwickim oraz rozwój transportu towarowego, wykorzystanie Odry dla budowy elektrowni wodnych, (...)
więcej »
Łódzki Klaster Budowlany Twój Dom
Łódzki Klaster Budowlany Twój DomW dniu 16 listopada 2010r. został powołany „Łódzki Klaster Budowlany Twój Dom”. Idea powołania Łódzkiego Klastra Budowlanego wyniknęła z potrzeb społecznych, budowy tanich (...)
więcej »
Wielkopolski Klaster Energii Odnawialnej
Wielkopolski Klaster Energii OdnawialnejCelem klastra jest stworzenie rynku energii odnawialnej w Wielkopolsce, pozyskiwanie i rozwój niezbędnych zasobów ludzkich dla branży energii odnawialnej, poprawa innowacyjności, dostępności do surowca (...)
więcej »
Klaster Turystyczny MazowszaCelem klastra jest rozwój usług turystycznych, zdobywanie nowych rynków sprzedaży oraz wykreowanie silnej marki regionalnej dzięki, której klaster będzie mógł (...)
więcej »
Lubelski Klaster Branży SpożywczejCelem klastra jest rozpowszechnianie informacji o najnowszych technologiach, integracja środowiska lubelskich przedstawicieli branży spożywczej, rozpowszechnianie oraz budowanie prestiżu środowiska branży spożywczej, (...)
więcej »
Lubelski klaster produktów regionalnychCelem Lubelskiego klastra produktu regionalnego w Lublinie jest rozbudzanie aktywności gospodarczej i zawodowej oraz kształtowanie i upowszechnianie nowoczesnej myśli technicznej, a także idei wyrobu (...)
więcej »
Polski Klaster Żeglugi ŚródlądowejCelem klastra jest dynamizacja starań o zapewnienie żegludze śródlądowej statusu ważnej gałęzi transportu międzynarodowego i krajowego, wspomaganie działań zmierzających do powiązania rozwoju polskich (...)
więcej »
Klaster ArchimedesCelem klastra jest podejmowanie działań na rzecz inteligentnego i zrównoważonego rozwoju poprzez m.in. dostęp do bezpiecznej, pewnej i niedrogiej energii oraz promowanie, wdrażanie rozwiązań (...)
więcej »
Klaster Lubelska FotografiaCelem klastra „Lubelska Fotografia – klaster regionalny w Lublinie” jest rozbudzanie aktywności gospodarczej i zawodowej oraz kształtowanie i upowszechnianie nowoczesnej myśli technicznej, a także idei (...)
więcej »
Raport z badania: ewaluacja projektu KIGNET INNOWACJEPrzedstawiamy raport z badania ewaluacji projektu KIGNET INNOWACJE, którego głównym celem była ocena efektów projektu, na którą składała się przede wszystkim ocena (...)
więcej »
Raport o sytuacji Mikro i Małych Firm w roku 2011Przekazujemy Państwu kolejną edycję „Raportu o sytuacji Mikro i Małych Firm w roku 2011”. przygotowaną przez Bank PEKAO S.A.
więcej »
Newsletter platformy European Cluster Allinace
Newsletter platformy European Cluster AllinaceZapraszamy do lektury ostatniego newslettera z European Cluster Allinace, zawierającego (...)
więcej »

INFORMACJE OGÓLNE:


KIGNET INNOWACJE – izbowy system wsparcia innowacyjności przedsiębiorstw

Krajowa Izba Gospodarcza wraz z 12 partnerami – instytucjami otoczenia biznesu, głównie izbami gospodarczymi, realizuje projekt „KIGNET INNOWACJE – izbowy system wsparcia innowacyjności przedsiębiorstw”, współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, Działanie 5.2: Wspieranie instytucji otoczenia biznesu świadczących usługi proinnowacyjne oraz ich sieci o znaczeniu ponadregionalnym.

Celem projektu jest rozwój zintegrowanej Sieci KIGNET Innowacje poprzez upowszechnienie i poprawę dostępności do wysokiej jakości usług doradczych o charakterze proinnowacyjnym, świadczonych przedsiębiorcom oraz wzmocnienie innowacyjności w gospodarce, poprzez tworzenie przyjaznego systemu informacji i kooperacji pomiędzy przedsiębiorstwami, a instytucjami działającymi na rzecz innowacji.

Cele szczegółowe zostały zdefiniowane jako:

  1. Utworzenie na bazie Sieci KIGNET Innowacje „Izbowej sieci wsparcia, współpracy i promocji klastrów”.
  2. Utworzenie i rozwój metod, form i narzędzi współpracy pomiędzy firmami a jednostkami naukowo-badawczymi, uczelniami krajowymi i zagranicznymi.
  3. Rozwój nowych usług doradczych, proinnowacyjnych dla przedsiębiorstw.
  4. Rozwój współpracy Sieci KIGNET Innowacje z sieciami proinnowacyjnymi krajowymi i zagranicznymi.

Więcej szczegółowych informacji na temat celów projektu oraz usługach doradczych w ramach pomocy de minimis znajduje się w zakładce: O PROJEKCIE, USŁUGI DORADCZE oraz USŁUGI-pomoc de minimis

 


   

European Business & Innovation Centre Network EBN
www.ebn.be


European Business & Innovation Centre Network EBN działa pod auspicjami Komisji Europejskiej, skupia ponad 200 platform biznesu i innowacji, w tym także struktury pokrewne typu: parki technologiczne, inkubatory, centra transferu technologii, agencje rozwoju regionalnego, izby gospodarcze oraz mniejsze instytucje działające w ich otoczeniu. Członkostwo w sieci EBN daje uczestnikom sieci dostęp do narzędzi porównawczych, baz danych i ekspertyz, daje szansę nawiązania współpracy z innymi uczestnikami sieci, a także możliwość promowania swojej działalności na skalę międzynarodową.

European Cluster Alliance (ECA)
www.proinno-europe.eu

European Cluster Alliance, to otwarta platforma, powołana w celu utrzymania stałego dialogu wśród krajowych i regionalnych instytucji europejskich odpowiedzialnych za rozwój polityki klastrów, za zarządzanie programami klastrowymi. Celem platformy jest wspieranie międzynarodowej współpracy w celu poprawy i rozwoju polityki klastrowej na rzecz europejskich firm, dzielenie się zdobytymi doświadczeniami, podnoszenie poziomu jakości i efektywności w zakresie polityki klastrowej. ECA stanowi część inicjatywy PRO INNO Europe finansowanej w ramach programu konkurencyjności i innowacji (CIP)

European Cluster Observatory (ECO)
www.clusterobservatory.eu

European Cluster Observatory internetowa platforma wiedzy, punkt dostępu do informacji i analizy klastrów i polityki klastrowej w Europie. ECE oferuje pakiet, zestaw narzędzi ułatwiających poznawanie polityki klastrowej i uczenie się. Cluster mapping dostarcza dane i analizy na temat klastrów i konkurencyjności, Cluster Library wirtualna biblioteka dostarcza dokumeny związane z klastrami, Cluster Classroom - oferuje filmy i inne materiały edukacyjne, które stanowią wprowadzenie do klastrów i polityki klastrowej. Cluster Calendar – pozwala na dodawanie informacji o organizowanych wydarzeniach (konferencjach, seminariach, workshopach) w celu promocji wśród członków sieci.

Członkostwo w sieciach to możliwość wymiany doświadczeń między pozostałymi członkami, szczególnie na poziomie międzynarodowym, poprzez realizację projektów, imprez, akcji tematycznych, udział w seminariach i konferencjach sieciowych itp.

TCI – the global practitioners network for competitiveness, cluster and innovation (TCI)
www.tci-network.org

Wydarzenia i aktualności:» Zobacz wszystkie wydarzenia

Sekcja dla członków

Email:

Hasło: